Wykładowcy

Kuba Badach – wokal

muzyk, kompozytor i wokalista, a także aranżer i producent muzyczny. Dwukrotny laureat nagrody Fryderyka w kategorii Wokalista Roku. Debiutował w wieku 12 lat. Jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Kuba Badach znany jest przede wszystkim z występów w zespołach Poluzjanci i The Globetrotters. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma cenionymi artystami polskiej sceny muzycznej, takimi jak: Andrzej Zaucha, Jerzy Pieregorólka, Dorota Miśkiewicz, Mieczysław Szcześniak, Bernard Maseli, Kayah, Grażyna Łobaszewska i wielu innych. Jest ceniony za brzmienie, doskonały warsztat techniczny, umiejętności kompozytorskie i zaangażowanie emocjonalne na scenie.

Piotr Żaczek – bas

muzyk sesyjny, kontrabasista i gitarzysta basowy. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Członek zespołu Poluzjanci. Nagrał ponad 100 płyt jako muzyk sesyjny i współpracował z czołówką polskich gwiazd muzycznych (m.in.Ewa Bem, Edyta Górniak, Mietek Szcześniak, Justyna Steczkowska, Natalia Kukulska, Urszula, Smolik, Anita Lipnicka, Kasia Cerekwicka, Łukasz Zagrobelny) oraz z wieloma zagranicznymi artystami (m.in. Gordon Haskell, Jim Beard, Dean Brown, Didier Lockwood, José Carreras). Aktualnie współpracuje z Anią Szarmach i Kayah. WYdał także dwie solowe płyty Mutru (2006) i Balboo (2009). Jednym z atutów Piotra jest to, że nie trzeba go przedstawiać basistom 🙂 Jego groove i sposób gry na gitarze basowej mówi sam za siebie.

Robert Luty – perkusja

jeden z czołowych perkusistów sesyjnych w Polsce. Do tej pory nagrał kilkadziesiąt płyt i współpracował z takimi artystami jak Sistars, Ewa Bem, Monika Brodka, Edyta Górniak, Marek Napiórkowski czy Krzesimir Dębski. Rozpoczął swoją edukację muzyczną w wieku zaledwie 5 lat. Absolwent Wydziału Jazzu przy ulicy Bednarskiej, uczeń Czesława Bartkowskiego. Nie boi się żadnej stylistyki muzycznej, czego potwierdzeniem jest duża różnorodność stylistyczna płyt, w powstawaniu których brał udział. Wysoki profesjonalizm w przygotowaniu i nagraniach studyjnych stawia go w czołówce najczęściej nagrywanych bębniarzy w Polsce. Jak sam twierdzi, zdecydowanie bardziej ceni feeling i dobrą energię w utworach, a niżeli sterylne, pozbawione energii podkłady. Z zamiłowania kierowca rajdowy, posiadający licencję międzynarodową.

Grzegorz „Jabco” Jabłoński – instr. klawiszowe

kompozytor, pianista, producent muzyczny. Znany m.in. ze swoich umiejętności aranżacyjnych oraz klawiszowego feelingu. Grzegorz jest kierownikiem muzycznym zespołu Natalii Kukulskiej. Oprócz zespołu Poluzjanci współpracuje z wieloma artystami jako muzyk sesyjny. Można go było usłyszeć w wielu programach telewizyjnych, takich jak Idol lub The Voice of Poland. Grzegorz lubi poruszać się w różnych stylach muzycznych, jednak szczególnie ceni sobie acoustic soul.

Marcin Górny – studio, instr. klawiszowe

muzyk, klawiszowiec, realizator dźwięku, producent muzyczny. Ukończył Państwowe Liceum Muzyczne im. M. Karłowicza w Poznaniu, a następnie studia na Wydziale Reżyserii Dźwięku warszawskiej Akademii Muzycznej. Marcin jest właścicielem studia nagrań Splendor i Sława. Współpracował m.in. z: Markiem Napiórkowskim, zespołem Leszcze, Magdą Steczkowską, DeMono, Krzysztofem Herdzinem, Adamem Bałdychem, Kayah. Jego doskonały słuch oraz doświadczenie realizatorskie i sceniczne to doskonałe połączenie, które z sukcesem wykorzystuje w swojej pracy.

Przemysław Maciołek – gitara (14.09.1966 – 16.11.2015)

rewelacyjny gitarzysta, jeden z założycieli zespołu Poluzjanci. Ukończył średnią szkołę muzyczną w klasie kontrabasu, a studia na Wydziale Jazzu I Muzyki Rozrywkowej, którego jest absolwentem, przebiegały już gitarowo. Współpracował z wieloma cenionymi artystami, mi.in. Sistars, Ewą Bem, Number Raz i Mathplanete. Brał także udział w nagraniu płyty Obecny – Tribute to Andrzej Zaucha z Kubą Badachem. Jego gra  przepełniona była dojrzałością, świadomością i wyczuciem muzycznym. Na zawsze pozostanie obecny w pamięci i sercach ludzi, z którymi i dla których grał. Pozostawił po sobie niezwykłą muzyczną historię.

Gościnnie grupę gitary poprowadzi DAMIAN KURASZ

Damian Kurasz

wybitny gitarzysta, muzyk sesyjny, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, realizator nagrań, wykładowca. Ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach.
Współpracuje z wieloma znanymi artystami, m.in. takimi jak Natalia Kukulska, Ania Szarmach, Piotr Rubik, czy Michał Bajor. Ma na swoim koncie wiele nagrań jako muzyk sesyjny m.in. z Justyną Steczkowską, Stanisławem Sojką i Robertem Janowskim.

Akompaniatorzy:

Kamil Barański

klawiszowiec, pianista, muzyk sesyjny, producent muzyczny, aranżer, realizator, akompaniator, kompozytor. Ukończył studia na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie następnie pracował ze studentami wokalistyki. Członek zespołów Maryli Rodowicz, Nicka Sincklera, Mateusza Krautwursta, grupy Śrubki Michała Jurkiewicza. Kierownik muzyczny cyklu “Niebieski koncert” Joanny Kondrat oraz zespołu Nataszy Urbańskiej. Właściciel “Łukowa Studio”. Regularnie udziela się również w innych projektach. Prowadzi warsztaty muzyczne, koncertuje i nagrywa też jako muzyk sesyjny. Niezwykle sympatyczna i zaangażowana postać na naszych warsztatach!